Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 10° 6°

Hakkımızda

İmge Harita - HakkımızdaŞirketimiz 1987 yılında; Sadık DEMİR ve Eyüp DEMİR tarafından İstanbul Beşiktaş’ta kurulmuştur.

1993 yılında Semire (İĞDE) BAĞDADİ’nin de katılımıyla şirketimiz yeni bir güç kazanmıştır. 

2001 yılı sonrasında Eyüp DEMİR’in Fethiye-Göçek’te bir şube açmasıyla, kuruluşumuz hizmet götürdüğü bölgeler yönünden genişlemiş, çalışmalarına yeni bir ivme kazandırmıştır.

Şirketimiz olarak başlıca çalışma alanımız, insan yaşamında çok önemli bir yeri olan topraktır. Hızla artan nüfus, karşısında yeni  yerleşim alanlarının açılması zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır bu da toprağa olan baskıyı arttırmıştır. Taşınmaz, ülkemizde sosyal bir güvence aracı olmayı da her zamanki gibi koruması nedeniyle ayrı bir öneme sahiptir. Dolayısıyla toprak, çalışmalarımızda nelere önem vermemiz ve yoğunlaşmamız gerektiği konusunda belirleyici olmaktadır.

Tarihsel kalıntıların rölöve ölçülerinin alınması, eski yapılarda; elektronik aletlerle ölçüm, fotogrametrik değerlendirmelerinin yapılması, uydu teknolojisinden yararlanma ile her türlü ölçü çalışması konumuzu oluşturmaktadır.

Eski yapılardaki yer hareketleri ve yapıdaki yoğun yük baskısı ile varolan düşey ve yatay hareketlerin ölçülmesi, irdelenmesi de yaptığımız işlerin arasındadır.

Şirketimiz ilk yıllarında imar plânı uygulamaları, yola terk, halihazır harita çizim ve uygulaması, kotlu plan (plankote) çalışmaları yapmakta iken, bugün farklı disiplinlerle birlikte çeşitli çalışma alanlarında faaliyet göstermektedir. Bunlar yukarıda bahsettiğimiz çalışmalarımızla, silüet çalışmaları, eski eser ve bina rölöveleri, mühendislik ölçmeleri olarak gösterilebilir.